Zapraszamy do Pasieki Pszczoła DeLord

Zapraszamy do Pasieki Pszczoła DeLord

Wybierz to co naturalne, sprawdzone i najlepsze bo w 100% nasze. Pasieka „Pszczoła DeLord” położona jest w miejscowości Biała  na skraju malowniczej Doliny Noteci. Jest to naturalny region w Północnej Wielkopolsce. Piękno krajobrazu i sąsiedztwo Doliny Noteci sprawiają, że Biała choć mało znana należy do obszarów o wysokich walorach turystycznych i rekreacyjno-wypoczynkowych. Pasieka położona jest na skraju wsi z dala od głównych dróg międzymiastowych czy większych zabudowań co zapewnia czyste ekologiczne produkty najwyższej jakości.

Na terenie wsi nie ma gospodarstwa, które prowadziłoby intensywną produkcję roślinną. Gleby są bardzo słabe, stąd też nie uprawia się u nas rzepaku i innych wymagających roślin. Gospodarstwo Pasieczne liczy kilkadziesiąt rodzin pszczelich. Pierwsze ule z rodzinami pszczelimi kupiłem w 20000 roku w dniu obrony pracy dyplomowej na temat: „Zagrożenia flory i fauny w Dolinie Noteci wynikające z gospodarczej działalności człowieka”. W kolejnych latach moja pasieka powoli się powiększała i tak dzieje się do dziś. W 2005 roku obroniłem pracę magisterską nt.: „Wpływ sporowca Nosema Apsis Zander na efekt zimowania matek pszczelich w dwóch typach ulików weselnych„.

Od początku moja pasieka nastawiona była na pozyskiwanie miodu, propolisu i świeżej pierzgi pszczelej. Pozyskuję głównie miody nektarowe i nektarowe z domieszką spadzi liściastej. Charakterystyczny dla mojej pasieki jest miód wczesnowiosenny oraz miód z bardzo dużą domieszką chabra bławatka. Położenie pasieki w pobliżu ekstensywnie uprawianych zbóż sprzyja pozyskiwaniu głownie miodu chabrowego. Miód chabrowy jest miodem rzadko spotykanym, ze względu na brak pożytków z których pszczoły uzyskują nektar. Ma on barwę jasnobrązową i szybko krystalizuje.

Miód chabrowy charakteryzuje się największą zawartością lizozymu wśród wszystkich miodów- enzymu ograniczającego rozwój drobnoustrojów i decydującym o jego działaniu antybiotycznym. Pasieka jest pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Czarnkowie. Numer identyfikacyjny 3002 71 158.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na zakupy oraz do odwiedzenia Pasieki „Pszczoła DeLord”.

Przemysław Lipiecki